Krievijas komanda izcīnīja pirmo olimpisko zeltu

Anonim

Krievijas daiļslidotāji apstiprināja labāko titulu un Sočos uzrādīja izcilu rezultātu. Priekšvakarā mūsu komanda izcīnīja pirmo zelta medaļu komandu daiļslidošanas turnīrā. Fani ir sajūsmā.

Prezidents apsveic

Krievijas izlasi uz ledus pārstāvēja olimpiskā čempione Jevgeņija Pļuščenko, jaunā sportiste Jūlija Lipņicka (meitene bija jaunāka par 16 gadiem) un deju duets Jeļena Iļiniha un Ņikita Katsalapovs. Lipnitskaya ieņēma pirmo vietu īsajā programmā, iegūstot 72,90 punktus, un uzvarēja brīvajā programmā ar 141,51 punktu. Pļuščenko īsajā programmā ieņēma otro vietu ar 91, 39 punktiem, brīvajā programmā uzrādīja labāko rezultātu - 168, 20 punkti. Duets Tatjana Volosožara un Maksims Trankovs kļuva par labākajiem īsajā dubultspēļu programmā (83, 79). Augstāko rezultātu - 135, 09 punktus - brīvprogrammā guva Ksenija Stolbova un Fjodors Kļimovs.

Jūlija Lipņicka kļuva par ziemas olimpisko spēļu jaunāko čempioni, izcīnot šo titulu 15 gadu 249 dienu vecumā.

Uzvarētājus personīgi apsveica Krievijas Federācijas vadītājs Vladimirs Putins. Prezidents bija ļoti laimīgs un pat apskāva jauno Lipņicku. “Ar šādu komandu var slidot vēl desmit gadus,” atzīmēja Jevgeņijs Pļuščenko, kurš Sočos tiek uzskatīts par veterānu. Starp citu, Pļuščenko arī minēja, ka neizslēdz iespēju piedalīties 2018. gada olimpiskajās spēlēs. “Cik man būs 2018. Trīsdesmit pieci. Pirms manis šajā vecumā, iespējams, neviens uz spēlēm neieradās. Bet kāpēc gan ne? Varbūt ir vērts mēģināt,”RBC citē sportistu.

Slidotāju izcīnītais zelts bija pirmais Krievijas olimpiešiem Sočos. Iepriekš svētdien Krievijas ātrslidotāja Olga Grafe ieguva bronzas medaļu 3000 m distancē, bet biatloniste Olga Viļuhina ieguva sudrabu sprinta sacensībās.