Satura rādītājs:

Kādas vietas Krievija ieņēma Eirovīzijā visā sacensību vēsturē?

Anonim

Pirmo reizi sacensības, kuras toreiz sauca par Eirovīzijas Grand Prix, notika 1956. gadā Šveicē. Krievija Eirovīzijā sāka piedalīties tikai 1994. gadā. Visu šo laiku viņiem izdevās uzvarēt tikai vienu reizi - 2008. gadā. Un kā bija citos gados?

Image
Image

Konkursa noteikumi ir šādi: Eirovīzija sastāv no diviem pusfināliem un fināla. Katrā iesaistītajā valstī ir nacionālā žūrija, kas piešķir balsis konkursa dalībniekiem. Tad arī publika balso. Jūs nevarat balsot par savu valsti.

1994 gads

Krievijas pirmā dalība Eirovīzijā. Dziedātāja Judita izpildīja kompozīciju "Mūžīgais klaidonis", ar kuru ieņēma 9. vietu.

1995 gads

Filips Kirkorovs pārstāvēja Krieviju ar dziesmu "Volcano Lullaby". Māksliniekam izdevās ieņemt tikai 17. vietu.

1996 gads

Šogad visām valstīm bija jāiziet kvalifikācijas posms. Žūrija noklausījās kompozīcijas un izvēlējās tikai 22 dziesmas, kurām vajadzētu iekļūt finālā. Krievu izpildītājam Andrejam Kosinskim un viņa dziesmai "I am me" šajā posmā tika piešķirta 26. vieta, tāpēc viņš neiekļuva konkursa finālā.

1997 gads

Krieviju pārstāvēja Alla Pugačova ar kompozīciju "Prima Donna". Tiesnešu un skatītāju balsojuma rezultātā Pugačova ieņēma 15. vietu.

1998 gads

Krievijai tika atņemtas tiesības piedalīties Eirovīzijā pagājušā gada sliktā rezultāta dēļ. Uz konkursu bija paredzēts doties Tatjanai Ovsienko ar dziesmu "My Sun".

1999 gads

1998. gadā Krievija nolieguma dēļ atteicās pārraidīt Eirovīziju. 1999. gadā šī incidenta dēļ valsts tika apturēta no sacensībām.

Image
Image

2000. gads

Divus gadus Krievija sacensībās nepiedalījās, bet tajā atgriezās ar triumfu, ieņemot otro vietu. Šogad valsti pārstāvēja dziedātāja Alsou ar dziesmu "Solo".

2001. gads

Grupa "Mumiy Troll" uzstājās no Krievijas ar dziesmu "Lady Alpine Blue". Izrādījās, ka ieņem tikai 12. vietu.

2002 gads

Grupa "Ministru prezidents" ar dziesmu "Northern Girl" uzstājās Eirovīzijas finālā un ieguva 55 punktus. Rezultāts - 10. vieta.

2003 gads

Šogad Krieviju pārstāvēja populārā grupa t. A. T.u. ar kompozīciju "Netici, nebaidies". Valsts kļuva par Eirovīzijas galveno favorīti, taču ieņēma tikai 3. vietu. Pirms kārotā pirmā ar 3 punktiem bija par maz.

2004 gads

Valsti pārstāvēja Jūlija Savicheva ar dziesmu "Believe Me". Viņai izdevās ieņemt 11. vietu.

2005 gads

Ar nacionālo balsojumu tika noskaidrots, ka Natālija Podoļska uz konkursu dosies ar dziesmu "Nobody Hurt No One". Eirovīzijas finālā viņa ieņēma 15. vietu.

2006 gads

Dima Bilans pirmo reizi piedalījās Eirovīzijā ar dziesmu “Never Let You Go”. Viņš ieņēma 2. vietu.

2007 gads

Krieviju pārstāvēja grupa Serebro un viņu dziesma “Song # 1. Rezultāts - 3. vieta.

Image
Image

2008 gads

Krievijas triumfs Eirovīzijā. Dima Bilans uz konkursu devās otro reizi, izvēloties dziesmu "Believe". Mākslinieks saņēma visvairāk balsu un ieguva 1. vietu.

2009. gads

Šogad sacensības notika Maskavā. Pārstāvis bija Anastasija Prikhodko ar dziesmu "Mamo", kas finālā ieņēma 11. vietu.

2010 gads

Petrs Naličs uzstājās no Krievijas ar dziesmu "Lost and Forgotten". Viņš ieņēma 11. vietu.

2011. gads

Aleksejs Vorobjovs ar dziesmu "Get You" tika iekšēji izvēlēts kā konkursa dalībnieks. Finālā viņš ierindojās sešpadsmitajā vietā.

2012. gads

"Buranovskie vecmāmiņas" pārstāvēja Krieviju ar dziesmu "Party for Everybody". Pusfinālā komandai izdevās ieņemt pirmo vietu, bet finālā uzvarētājiem nedaudz zaudēja. Viņiem tika piešķirta tikai 2. vieta.

2013. gads

Šova "Balss" uzvarētāja Dina Garipova no Krievijas piedalījās ar dziesmu "Ko darīt, ja". Mākslinieks finālā ieņēma 5. vietu.

2014. gads

Konkursā piedalījās māsas Anastasija un Marija Tolmačevas. Finālā viņiem tika piešķirta 7. vieta.

Image
Image

2015 gads

Polina Gagarina uzstājās no Krievijas ar dziesmu "A Million Voices". Finālā viņa guva 303 punktus un ieņēma 2. vietu.

2016 gads

Šogad valsti pārstāvēja Sergejs Lazarevs ar dziesmu "Tu esi vienīgā". Finālā viņam 3. vieta.

2017. gads

No Krievijas Jūlijai Samoilovai vajadzēja uzstāties ar dziesmu "Flame Is Burning". Bet dziedātājai tika liegts ieceļot Ukrainā, kas rīko konkursu, jo viņas koncerts tika sniegts 2015. gadā Krimā.

2018 gads

Jūlija Samoilova joprojām varēja piedalīties Eirovīzijā ar dziesmu “I Won’t Break”, taču viņai neizdevās iekļūt finālā.

2019 gads

Krieviju atkal pārstāvēja Sergejs Lazarevs ar dziesmu "Scream". Finālā viņam 3. vieta.

2020 gads

Krieviju ar dziesmu “UNO” vajadzēja pārstāvēt grupai “Little Big”, taču pandēmijas dēļ konkurss tika atcelts.

2021 gads

Dziedātāja Maniža uzdāvināja Krievijai dziesmu "Russian Woman". Rezultātā mākslinieks ieņēma 9. vietu.